rodzicielstwo

Kosmonauci codzienności cz. 2 – déjà vu

19 kwietnia 2016

Trudna sztuka przetrwania dzieje się tu i teraz. Po szpitalu znowu byliśmy chorzy together. Potem ja do pracy, a Tymek raz z tatą, raz ze mną, a raz z babcią.

mamyomamy

Logistyka

Jeśli masz problem z zarządzaniem swoim czasem, to jest definitywnie moment, w którym nauczysz się ogarniać siebie i resztę świata. Będziesz żonglować urlopem, zwolnieniami (na dziecko 60 dni), czasem innych i swoim ze zwinnością kaskadera. Będziesz tworzyć w głowie plany awaryjne, alternatywne rozwiązania. Z szybkością TGV będziesz reagować na bieżące komplikacje.

Swoją drogą może wyraz „żonglować” pochodzi od żony? W wolnym tłumaczeniu mega ogarnięcia, typowego dla kobiety, często matki, żony i kochanki. W ostatniej dekadzie zjawisko dotyczy także mężczyzn.

mamyomamy

Asertywność

Jej brak to już dla Ciebie przeszłość. Już wiesz gdzie przebiegają granice twoich potrzeb (czyt. potrzeb twojego dziecka), a potrzeb innych. Już wiesz co możesz brać na swoje barki (czyt. wszystko), a czego nie. Już umiesz mówić nie. I mówisz. Bez poczucia winny, w które z uśmiechem Mona Lisy wybijali cie: rodzice, przyjaciele, wrogowie, pani z mięsnego, przyjaciele królika, zespół kadr i generalnie reszta pracującej populacji, a nawet lekarze. Jedyne co Cię zaskoczyło, to to że poznanie zawdzięczasz swemu dziecku. Choremu dziecku.

mamyomamy

Opanowanie

Lęk pozostania w domu z malutkim dzieckiem. Lęk pierwszego kataru i pierwszego upadku. Po kilku miesiącach dnia Świstaka osiągasz decyzyjne zen. Owszem możesz jeszcze zapominać rękawiczek albo nie kupić masła, ale w tej misji osiągasz wyżyny jasnego myślenia. Omawiasz strategię działania. Na spokojnie oceniasz możliwości. Podejmujesz najtrudniejsze decyzje w najkrótszym możliwym czasie. Powieka nie drgnie. Łza pojawi się niezauważona. W zupełnie innym czasie. Pojawi się i zniknie, bo nie masz na nią czasu. Ba, może nie masz na nią nawet siły, choć tyle jej w tobie.

mamyomamy

Wiedza

Teraz już jesteś Alfą i Omegą. Wiesz prawie wszystko. Pediatria, Zarządzanie, Psychologia, Pedagogika itd. Ćwierć dyplomu z każdej dziedziny, dodaj do tego swoje doświadczenie życiowe, wiedzę branżową i hobby. Jesteś Super Tatą. Jesteś Super Mamą.

I ta najtrudniejsza lekcja.  Normalność na którą tak czekasz, której ci tak brak. Ta normalność, zwyczajność, codzienność. Ona nie istnieje. A właściwie to ta nienormalność, niecodzienność nią właśnie jest. Twoją normalnością jest nienormalność.

Witaj w naszym świecie. Szpital MSWiA odsłona druga. Szkarlatyna. Déjà vu.

mamyomamy mamyomamy mamyomamy mamyomamy mamyomamy

Podziel się:

Zobacz również

Brak komentarzy

Dodaj komentarz